| PanteraRoz2001 a întrebat:

De ce perusii scot sunete cand aud ca, curge apa?

2 răspunsuri:
| NoNameJunior a răspuns:

Când peruşii sunt foarte atenţi la ceva, se concentrează pe acel lucru.eu am observat la al meu că stă câteva secunde uitându-se la mine, apoi începe să ciripească.e ca şi cum ar spune "ce faci acolo?"laughing
Ei scot sunete în general, când sunt curioşi de ceva anume.deci, probabil al tău, sau ai tăi (Dacă ai 2), au fost "atraşi"de ....cum curgea apa laughing).

| AndreeutzaDeea a răspuns:

Nu scot sunete neaparat cand curge apa, ei scot sunete in general, pentru ca asta fac ei, nu am gasit un raspuns logic la aceasta intrebare.Asta e felul lor...dar este normal sa scoata sunete, succes!