| soby47 a întrebat:

De la ce varsta ar trebuie sa incept sa dresez un labrador?

Răspuns Câştigător
| LoveBoxer a răspuns:

Pentru ca am vazut postul tau la intrebarea mea legata de cartea de dresaj.Iti recomand cartea lui Radulescu.este stilata, azi am primit-o, foarte fain. uite linkul! www.dresajul-cainelui.cabanova.com Chirita este depasit, continutul e foarte sarac si in vorbe cum zice el.nu are vanzari cine cumpara cartea lui isi ia teapa.am vazut si pe forumuri chestia asta. o zi buna!

3 răspunsuri:
| cățelușa56 a răspuns:

Pai eu cand aveam 6 ani am inceput sa-mi dresez catelul si cainele poate fi dresat oricand[cel mai bine cand e pui]Funda?

| Daria a răspuns:

Intre 6 si 8 luni.

| LoveBoxer a răspuns:

Nu conteaza varsta la care se incepe dresajul.Important este sa aloci timp si rabdare pentru asta.Cand zic de timp sa nu te gandesti la cine stie ce, vreo 15-20 de minute pe zi.Pentru asta, iti recomand sa cumperi cartea: www.dresajul-cainelui.cabanova.com Este foarte buna si poti avea incredere deplina ca te va ajuta.Plus,autorul este un om de exceptie si este si foarte stilat in ceea ce priveste alti dresori cu carti.Pentru ca ai pus problema de Chirta, acesta nu are nici pe departe cea mai buna carte. A stiut la inceput sa isi faca reclama, iar unii care nu aveau habar de dresaj l-au luat in serio s si au fost pacaliti. A contactat vreo 5-6 admini de site-rui si-a facut si el vreo 6 site-uri de animale in care tot isi facea reclama la carte.
Succes!