| marrylove a întrebat:

De la ce varsta poate fi spalata o pisica?

6 răspunsuri:
| MeGustaaaaa a răspuns:

Buna.Pisicile urasc apa si ele se spal singure! Dar daca e chiar "jegoasa" o poti spala cu apa calda nu fierbinte si cu un sampon special pentru pisici deoarece cele de oameni le pot afecta. Tinei mana pe urechi si dupa ce ai scos-o din apa repid inveleste-o intr-un prosop si dupa care cu un feon. Dupa o luna ce s-a nascut ii poti face baie...Dar iti sugerez sa nu ca urasc apa dar numai daca e chiar jegoasa ii poti face o baie.Sau daca ai placerea sa ii faci baie o data pe saptamana invato de puiut.Ca eu am un motan de 3 ani si i-am facut baie cu o zi inainte de ziua lui de nastere (de ziua lui au venit 2 prietene de ale mele cu pisicile lor si i-au facut cadou cate o conserva de ton) si m-a zgariat foarte urat.Fa-i baie de mica doar daca e jegoasa.

| alessia5158 a răspuns:

Dupa ce nu mai sunt "spalati" de mama lor.

| shadybaby a răspuns:

Dupa 2 luni, 2 luni jumate, cam asa.

| andtim a răspuns:

De la varsta cand are primii purici care sar si la tine si nu te lasa sa dormi noaptea! poti sa-l speli oricand numai sa-l stergi bine de apa ca altfel raceste la plamani si o sa creasca ca morcovul in pamant!

| anaservic a răspuns:

E intrebare pusa la misto, nu?

| SteFaNia_1520 a răspuns:

O pisica poate fi spalata de la 6 luni.(stiu asta pentru. ca am si eu 2 pisici iar la inceput am intrebat veterinarul si asa mi-a spus)