| Aly359 a întrebat:

De la un timp de vreme ma simt ciudat am multe probleme si am senzatia ca vreau sa ma omor din cauza a tot ce mi se intampla simt ca nu mai are rost sa traiesc etc Ce sa fac sa NU mai simt asta?

Răspuns Câştigător
| fanSellyGomez a răspuns:

Stiu ce simti.pentru ca si eu m-am simtit asa acum 3-4 zile... dar pe mine m-au alinat mult prietenele mele ADEVARATE.scrie intr-un jurnal ce simti ca sa nu mai ti in tine.ai sora mica sau frate? stiu ca de obicei si ei te fac sa te simti asa pentru ca sunt mereu aparati de scuza:ei sunt mici.bla bla bla.
daca nu fa ce tia-m zis...si eu m-am simtit la fel.de fiecare data cand aveam o mica problema sau chisr ma imbiedicam de un covor din casa, spuneam ca sunt inutila si ca trebuie sa mor. daca ti se pare un raspuns care te alina si te intelege, iti id-ul meu sa mai vb.pa.sper ca te-am ajutat.

11 răspunsuri:
| Deea a răspuns:

Mergi si vorbeste cu cineva despre ce simti. Sau daca nu ai cu cine sa vorbesti mergi la un psiholog. O sa te ajute.

| Violent a răspuns:

Nici sa nu te gindesti la asa ceva.Nu vrei ca moartea sa te gaseasca singura si trista acasa.Viata ti-a fost data ca sa o traiesti dar nu sa o irosesti. Uita de toate problemele pe care le ai.Fii optimista.Totul va trece.Ai incredere in propriati fiinta.Recapatati dorinta de viata.Ca sa numai simti acest lucru incearca sa rezolvi unele probleme si vei vedea ca va functiona. Daca te vei sinucide multi vor suferi din aceasta cauza.

| deea98 a răspuns:

Lasa prostiile astea! Mai ai multe de facut, sunt sigura! Gandeste-te numai la cei dragi, sau la cei care au motive serioase sa simta asta, insa ei nu se dau batuti! De ce sa faci tocmai tu prostia asta?

Fa lucruri care iti plac!:x Si nu pierde atata timp in fata calculatorului... Spune-le si prietenilor tai despre asta, iar ei cu siguranta vor face orice ca sa te simti mai bine, doar de aia sunt prieteni!:*

Si ca un sfat...
http://www.youtube.com/watch?v=fp1TA95aEwI Citeste tot ce scrie aici. Pe mine, cand sunt trista, ma ajuta. Sa treci repede peste asta!

| buubuletsss a răspuns:

Vorbeste cu parintii tai, nu mai sta asa. Nu mai astepta sa fie prea tarziu ca sa mai poti face ceva, au murit atate suflete din cauza nepasarii si ca nu comunicau cu parintii sau cu oricine altcineva apropiat. Mergi la un psiholog(nu te cred nebuna, nu merg doar nebunii la psiholog...ca sa nu intelegi gresit) vorbeste cu persoana de acolo ce ai pe inima.Iesi din casa, cunoaste persoane noi, nu mai sta inchisa ca iti faci cu manuta ta rau. Bafta.

| Lucaci a răspuns:

Sa te omori este cel mai mare pacat din toate mai bine du-te intr-o vacanta distreazate sau poti sa chemi pe cineva apropiat ca sa ii spui tot ce se intampla poate cine stie este de la Scufita Relazeazate si nu te mai simtii asa ca o sa-ti fai mai mult rau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uita de asa ceva gandeste pozitiv.Viata e frunosabig grin

| Biuka a răspuns:

Am avut si eu momente de acet gen. dar. dupa ce am vazut asta. Am realizat ca prea multi vor suferii din pricina me. si Chiar nu merita. Sper ca asta sa te convinga sa te razgandesti. http://www.youtube.com/watch?v=G68NHHYW_H0

| DaDuSH a răspuns:

Du-te la psiholog, sau incerca sa te simti bine. fa ce iti place

| StubblyTooth a răspuns:

Gandeste-te ca sunt altii cu probleme mult mai serioase ( cei fara maini/piciaore, cu boli incurabile etc ) multumeste-te ca esti sanatoasa ca asa poti sa le-nvingi pe toate si mai era o vorba pe care am auzit-o pe discovery si mi-a placut " cand soarta ti-e-npotriva cea mai buna razbunare e sa supravietuiesti "

| dedexxx a răspuns:

Gandeste-te la ceva ce iti place si fa lucruri care te fac sa te simti bine... fundita:d

| SadAng3l a răspuns:

Tocmai ai facut un prima pas... tocmai ai postat aici, pe acest site. Daca tu crezi ca ai probleme, da-i un search pe google dupa "oameni necajiti" si vei vedea ca problemele tale sunt poate mari pentru tine, dar mici in comparatie cu alte probleme. Deci ai incredere in tine in primul rand si incearca sa tratezi fiecare problema ca pe un joc. Vei vedea ca iti vei dori sa te joci din ce in ce mai mult odata cu terminarea fiecarui joc. Un joc terminat iti va aduce increderea ca, odata ce vei fi nevoita sa joci iarasi acelasi joc, va fi mult mai simplu... Pentru a termina un joc, poti cere ajutorul parintilor, prietenilor si chiar celor pe care nu ii cunosti, sunt sigur ca toti te vor ajuta cu placere! Si inceraca sa te ghidezi dupa urmatoarea fraza: "Never is nothing and nothing is never!"