| anonim_4396 a întrebat:

De unde imi pot cumpara un ciobanesc mioritic?

5 răspunsuri:
| hashe86 a răspuns:

Poi sunt o multime de alternative:
*site-rile de specialitate
*search pe google "ciobanesc mioritic" si vei primi site urile caniselor din tara, daca doresti un exemplar de calitate si sanatos.
*revistele de specialitate(dogmagazin) contin o multime de anunturi legate de ciobanesti.
*eventual direct "de la stana"cum zicea cineva mai sus, adica de la proprietari de ciobanesti, mai ales daca locuiesti intr o zona apropiata de munte, unde sunt mai raspanditi ciobanestii.
*anunturi din ziarele locale.
spor!

| YepIsSuspended a răspuns:

De pe internet, cauti pe google la vanzari catei(caini) sau te interesezi de la prieteni, rude daca cineva vinde caini

| mastersinky a răspuns:

De la o canisa, de pe net, din particular gasesti orice caini doresti...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum de ude? de pe net sau de la stana.

| nitro99 a răspuns:

Poti incerca si pe net: www.okazii.ro