| 1ydy4 a întrebat:

Deci am ca tema pe vacanta de facut o poveste despre un copil. As vrea sa fie ceva gen : Drama. dar legata si de vara. imi poate da cineva idei? happy Multumesc

Răspuns Câştigător
| BAliinuShaa a răspuns:

Heii big hug
Ai putea sa te inspiri din filmul Greta`love struck

Greta este o tanara depresiva care in vacanta de vara este trimisa de catre mama ei la bunici.Incercand sa se sinucida, isi face un carnetel cu diferite planuri inainte sa moara.Fiind impinsa de la spate de bunicii ei sa se angajeze, aceasta il intalneste pe Julie singura raza de soare printre vechile hoteluri din statiunea de pe malul Atlanticului.Greta care incepe sa dispretuiasca viata din ce in ce mai mult, se refugiaza in bratele lui Julie, de care mica statiune vorbeste urat datorita trecutului sau. Oare va invata Greta sa pretuiasca viata asa cum este si sa-si lungeasca vacanta la bunicii sau ii va reusi planul de sinucidere?

Sau din filmul The Last Song love struck

Dupa ce parintii ei Kim si Steve Miller au trecut printr-un divort urat, iar barbatul a plecat din New York pentru a locui in orasul Tybee Island din Georgia, adolescenta Veronica "Ronnie" Miller a ramas extrem de afectata si a refuzat sa-i mai vorbeasca tatalui sau. Desi canta la pian sub indrumarea lui Steve, el insusi pianist si profesor de muzica la Juilliard, rebela Ronnie a incetat sa mai exerseze la acest instrument si a preferat sa-si petreaca timpul distrandu-se cu prietenii ei. Atunci cand Kim Miller decide ca fiica ei trebuie sa plece in Georgia pentru a relua legatura cu tatal instrainat, Ronnie nu este deloc incantata si manifesta raceala si ostilitate in prezenta lui Steve, singurul lucru pe care il au in comun cei doi fiind pasiunea pentru muzica. In Tybee Island fata se indragosteste de atragatorul si popularul Will Blakelee si se impaca cu tatal ei, care este implicat in reconstructia unui vitraliu dintr-o biserica locala, opera de arta ce a fost distrusa intr-un incendiu.

Daca ai vazut si filmele numai binee`batting eyelashes Pentru ca acolo arata detaliile mult mai explicite decat un mic rezumat facut de mine la filmwinking
Plus ideile tale eu zic ca ar fi ceva reusit happy
XoXo

Fundita`smug?

8 răspunsuri:
| maryana5 a răspuns:

Lalala copilul merge...merge...si merge worried pana cade intr-un put si se ineaca big grin

cam sadic nu? laughing tu ai vrut drama. >.

| foxi a răspuns:

Un copil neascultator, in vacanta de vara la bunici, s-a dus la rau sa faca baie si s-a innecat!

| Loly a răspuns:

Pai ai putea scrie ca era un copil care s`a dus impreuna cu familia sau prietenii la mare.Intr`o seara au auzit diferite sunete si si-au dat seama ca erau urmariti de exemplu. Apoi a fost o adevarata aventura pentru ei pana a venit politia sau cineva si i`a salvat.Bine e mai mult de aventura si Horror.Nu prea am inspiratie acum dar sper sa iti foloseasca la ceva ideea mea. Pupici.:*

| EstiFericitaSauTrista a răspuns:

O disparitie misterioasa?

| Pufuleti a răspuns:

Scrie si tu ceva mai realist. De exemplu, gandeste-te cati copii nu pot merge la mare vara. Scrie despre un orfan care este crescut de bunica, iar copiii de la bloc rad de el ca e al nimanui. Acum ca e vara, toti pleaca, iar el trebuie sa stea acasa.

| crouch a răspuns:

Cine mai da teme de vacanta? rolling on the floor)))))) nu o facewinking

| bOse a răspuns:

Incepi asa : intr-o zi frumoasa de vara, un copil se plimba pe bicicleta, a cazut si si-a rupt gatul. End of story.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bv