| αиtoиíкα a întrebat:

Deci...de la cati ani [sau luni] se poate imperechea o femela ciobanesc german, si cam cati pui naste la prima nastere[dupa asta vreau sa o sterilizez]Multumesc.

4 răspunsuri:
| Bibuşca a răspuns:

Intre 11-12 luni. Iar cati pui face sigur nu se stie pana in 6.

| liviu42 a răspuns:

Dupa varsta de un an cel putin, A mea catea a facut 13 prima data, i-am facut cezariana, doar unul a murit.

| liviu42 a răspuns:

Dupa varsta de un an cel putin , A mea catea a facut 13 prima data , i-am facut cezariana ,doar unul a murit.

| ioana100 a răspuns:

De la un an in sus este recomandat, numarul cainilor depinde de fiecare catea, sunt care nasc 1 si care nasc 5