| Michaela89 a întrebat:

Deci, eu am 2 perusi, fata si baiat, care au aproape 4 ani.De cateva zile baiatul doarme aproape mereu! Se scarpina, mananca, bea apa...dar...Nu mai canta! Nu l-am mai auzit piuind. Fata il tot bate mereu, pentru ca, zic eu, cred ca vrea sa se joace sau sa vorbeasca cu el.Acum ceva timp le-am mai dat vitamine, dar au expirat in iunie.Ma gandeam ca poate are Hipovitaminoza B, deoarece m-am informat de pe calculator. Voi ce credeti ca are? Rog seriozitate!

Răspuns Câştigător
| Alina140663 a răspuns:

Dul la veterinar pentru ca de obicei la animale mici consultatia e gratis
si te poti convinge
si eu am avut tot o pereche de perusi si masculul facea la inceput ce a facut at tau dar apoi sa zburlit si avea un aspect murdar si neingrijit
apoi a avut diaree
intr-o vineri m-am interesat de veterinar si mi-am facut programare pe luni dar sambata.a muriit crying(((
si a ramas femela singurica si a avut aceleasi sintome ce ale masculului meu la inceput si ca al tau acum si am dus-o la veterinar, i-a dat ceva amestec de pus in apa si acum e bine mersi cu un alt mascul pe care i l-am cumparat la vreo o saptamana
eu iti spun sa il duci urgent la un veterinar ca altfel in 2-3 saptamani e ingeras si nu cred ca vrei nu?!
succes kiss!
fundita?
plz.love struck

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

S-ar putea sa aiba H-B (Hipovitaminoza B)sau pur si simplu racit depinde si unde il ti big grin funda