| logan123 a întrebat:

Deci nu imi mia cumpar amstaff deoarece este cam pretentios la mancare (ii trebuie hrana speciala), asa ca m-am decis sa iau un rottweiler pe care sal cresc cu pedigree normale iar cand se face mai mare in oras la mine este un abator si vinde saci de oase cu carne. credeti ca se dezvolta bine cu pedigree normale si cu oase si carne, si o sa-i fac si mancare gatita. Funda + vot

3 răspunsuri:
| diabolykull a răspuns:

Ca sa se dezvolte armonios nu este prea recomandat pedigree-ul, incerca mancare de mai buna calitate cum ar fi cea de la Royal Canin, Purina...Sa nu ii da-i oase mai ales cele de pui, se rup in aschii si pot rani esofagul+ oasele duc la constipatie. Sa-ti traiasca viitorul puiut.

| logan123 explică (pentru diabolykull):

Pai stau la tara si aici nu gasesc decat pedigree normale

| evelin33 a răspuns:

In niciun caz nu poti da oase cainelui. Niciodata. Vorbeste cu orice veterinar si iti va spune acelasi lucru. Carne fiarta, orez, legume. Cam asta e ce trebuie sa-i dai. Plus mancare de caini speciala, eu recomand Royal Canin.