| Cristina_Beatrice_1993 a întrebat:

Detin un caine Labrador auriu retriever de 4 luni cu toate vaccinurile facute. De acum as putea sa-l scot sa doarma afara avand in vedere temperaturile actuale?

2 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

In niciun caz nu.
Este un pui, poate sa aiba o mie de vaccinuri facute si el tot o sa raceasca sau sa faca pneumonie, mai ales ca el este obisnuit cu temperatura din casa.
Iarna aceasta tine-l afara, apoi din primavara cand se mai incalzeste poti sa il lasi afara, dar sa aiba o cusa izolata termic, pentru a nu racii ( chiar daca e primavara, cainii de rasa, neobisnuiti cu schimbul brusc de temeratura racesc foarte repede).

| RobertMoon a răspuns:

Eu zic sa-l mai lasi 3 saptamani si sa-l scoti afara sa se obisniuiasca, il scoti in timpul zilei si vezi cum reactioneaza, iar daca nu sunt probleme il poti lasa afara.