| caucazian11 a întrebat:

Am un ciobanesc caucazian de 3 luni si nu are toate vaccinurile facute si nu trebuie sa-l scot afara sa faca miscare daca nu al scot afara si nu face miscare mai se dezvolta.

4 răspunsuri:
| AnonimKidd a răspuns:

La 4 luni o sa trebuiasca sa-i facin un vaccin pentru a putea iesi afara. Eu asa i-am facut cainelui meu. E chow chow si s-a dezvoltat foarte bine. Mentionez ca pana la 5 luni a fost tinut in apartament dupa aceea la casa. Si eu ii dadeam niste pastilute cu calciu.

| DrTerrible a răspuns:

Se dezvolta.Dar mult mai bine ar fi sa il mai scoti si pe afara.Si eu am un Cauzcazian si il tin la casa.Este caine de casa nu de apartament.

| cristi28george a răspuns:

Salut are abia 3 luni nu exista probleme de dezvoltare mai ales daca acesta e foarte activ, spre exemplu cumparai jucarii pe care sa le alerge prin casa pana la varsta in care organismul ia dezvoltat anticorpii tocmai din cauza lipsei acelor anticorpi nu ai voie sa il scoti din casa pentru ca poate face doamne fereste parvaviroza sau giardia etc. doamne fereste... iar cum a zis colegu mai jos doua pastilute de calciu ar fi okwinking

| alexei86 a răspuns:

Daca nu are activitate si vrei sa se dezvolte dai niste calciu (2 pastile pe zi). Le gasesti la orice cabinet veterinar