| AlecsLexx a întrebat:

Din cate stiu eu, hamsterii intra in hibernare undeva la 10-12 grade celsius. Acum cei 3 hamsteri ai mei, un sirian si doi pitici, stau pe balcon, iar dupa termometrul meu, la 3-4 noaptea temperatura ajunge pe la vreo 4-5 grade. Exista posibilitatea ca acestia sa intre in hibernare daca nu au facut-o deja? Mentionez ca dorm inveliti in servetele si semi-acoperiti cu o patura, iar balconul nu este inchis.

2 răspunsuri:
| Capsuinkaadulcicaa a răspuns:

Daraga intr-un habitat normal ei hiberneaza insa in cptivitate nu..am avut si eu dar al meu nu hiberna adica dormea ziua si seara se juca manca etc..insa nu a hibernat niciodata(te referi sa doarma mult timp nu? ceva gen un urs?)dar dc nu-i ti inauntru? este cel mai bine!

| TechnologyWebBrowsing a răspuns:

Nu am avut niciodata hamsteri dar cred ca ar trebui sa ii bagi inauntru. Totusi 4-5 grade e putin. Sa nu se imbolnaveasca, sau sa li se intample ceva.