| o0ops_2090 a întrebat:

Am o problema (cred) cu pc-ul.
Deci piesele sunt urmatoarele:
2 gb ram,
placa video: 718 Nvidia Gforce 9600GSO
Procesor Dual Core 2.5
Windows XP SP3 am pe el.
Si joc Far Cry 2, TDU 2 si in general temperatura ajunge undeva la 75, 77 grade celsius.
Iar cand nu ma joc ci doar stau pe mess sau internet temperatura e la 50, 58 grade.
Mentionez ca il curat periodic. E vreo problema cu el sau e o temperatura normala?

3 răspunsuri:
| AlinKun a răspuns:

Dupa mine nu este normal una normala ar trebui sa fie undeva pe la 30de grade asa
probabil trebuie schimbata pasta termoconductoare iar daca ai posibilitatea cumpararea unui cooler mai potent

| ssstef99 a răspuns:

Pai daca stai nonstop cum naibi sa nu se faca cald mai lasa si u pc vreo 1 ora sa se raceasca si daca nu merge e de la caldura pai depinde unde stai

| o0ops_2090 explică (pentru ssstef99):

MDa... stau la casa, acum l-am pus in mijlocul camerei. Am avut probleme cu coolerul si procesorul sau cel putin asa mi-au zis cei de la service si mi le-au schimbat, inainte nu ajungea la temp asta dar mi-au pus proceor de 2.5 si atunci aveam de 2.8
Si nu e vorba ca stau mult dar cum ma joc, dupa 5, 10 minute ajunge la 75 grade.