| Noone210 a întrebat:

Din greseala am dat cu putin WD-40 pe discurile de frana de la bicicleta. Ce pot face sa le repar? Isi vor reveni la normal intr-un anumit timp? Daca da cam cat dureaza?

4 răspunsuri:
| Edmonds2342 a răspuns:

Șterge bine cu o cârpă, și o sa scapi repede de el

| Panamax a răspuns:

Discul se poate sterge cu diluant sau spray pentru frane, dar placutele sunt poroase iar uleiul poate sa patrunda adanc.
Eu consider ca sunt compromise.Franarea nu va mai fi ca inainte.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Carpa inmuiata in benzina sau diluant. Sterge bine!

| AfiSport a răspuns:

Salut. Placutele trebuie sa le schimbi sigur, foarte probabil si discurile.