| alex495 a întrebat:

De ceva vreme am realizat ca discul de frana de la bicicleta (cel pe spate deoarece nu prea pun frana pe fata) are o culoare mai inchisa (un gri inchis). Am inteles ca daca nu schimbi la timp placutele de frana cica s-ar deteriora discul de frana. Placuletele nu am reusit sa le scot sa verific si urma in cateva zile sa merg la un service. As dori sa stiu daca e normal ca discul sa devina un gri putin inchis la culoare sau sa incep sa strang bani sa-l schimb si pe ala? laughing
Ps: Cand pun frana nu se aude un scartait anume.

1 răspuns:
| JustStitch a răspuns:

Da se poate deteriora dar asta doar in timp si nu te ingrijora din cauza acelei culori nu are nimic