| Tsukuyomi6 a întrebat:

Dintre rasele: dog argentinian, rottweiler,pitbul american, doberman, tosa inu si dog german care este mai potrivit pentru un incepator?

Răspuns Câştigător
| Alex201938 a răspuns:

Tosa inu e bleg si pitbulul e destul de periculos..deapt toti sunt da na laughing daca neaparat vrei caine de lupta as zice rottweiler sau daca vrei altceva akita japonez(uita-te la filmu hachiko sau san bernard

3 răspunsuri:
| Alex201938 a răspuns:

De ce vrei caini de lupta? Si ce intelegi prin incepator?

| Tsukuyomi6 explică (pentru Alex201938):

Pentru protectie si deoarece imi plac mult, si prin incepator ma refer ca am un bichon si nu prea stiu cum trebuie dresati caini de lupta.

| Flaviuss1234 a răspuns:

Daca vrei un câine de paza poți sa îți cumperi un rottweiler