| zahariuc a întrebat:

E bine sa dau la iepure sfecla rosie?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, si eu am iepuri si le dau, dar nu in exces ca nu e bine, incearca mai putina sfecla, ii poti da, insa mai putina ca se ingrasa si e periculos, acum sa nu te apuci sa ii dai foarte, foarte putin, potrivit dar insista cu altceva mai mult, cum ar fi conopida sau varza (iepurii mor dupa astea).
Regimul alimentar al unui iepure e greu de tinut (daca vrei sa ai un iepure sanator bineinteles)....Atentie! Stiu ca nu ai cerut asta dar daca tot suntem la capitolul mancare pentru iepuri e bine sa iti zic: Sa nu il indopi ca e foarte periculos mai ales daca e mic, dar si daca e mare este la fel...
Sper ca te-am ajutat
FUNDA?winking

3 răspunsuri:
| SimSimina1995Sisi222SweetSweet a răspuns:

Da, o să-i placă, dar să nu-i dai multă, poate avea diaree. Dă-i și cartofi, coajă de banană, varză, salată, uneori am auzit că-i bine să le dai și roșii, dar nu mai știu pentru ce, in orice caz roșii nu coapte tare și nu in cantități mari. Bye!

| Adrian_Dragan_2000 a răspuns:

Da, pentru ca are vitamine, nu vad nici o problema happy

| razvan33 a răspuns:

Da, dar nu prea multa, pentru ca este zemoasa si nu este bine sa consume multe lichide... poti sa ii dai de asemenea coaja de banana, de mar, varza, salata, conopida, etc. daca consuma prea multe lichide si v-a umfla( ingrasa prea mult) si nu este bine.