| Andutzu_LittleOne_1992 a întrebat:

Este posibil ca la targul de animale din Piata Brick Constanta sa gasesc un Beagle Tricolor?

2 răspunsuri:
| Harmonic a răspuns:

Este oare posibil sa mai strangi niste bani, te interesezi de o canisa, vezi cand au urmatorul cuib si apoi sa achizitionezi un pui sanatos cu ped?
De ce sa iti iei de la samsari un caine care poate proveni si din consangvinizare si cu alte boli?
Tu dai un pret mult mai ieftin la samasari dar poti de asemenea sa dai dublu sau triplu chiar la veterinari sa il pui pe picioare. Si ce rost are? Nu mai bine iti iei unul cu ped?
Si in afara de asta, tu cauti sau sigur ai cautat date despre beagle pe internet, ai gasit ca e asa ca e asa ca e asa, dar ce ai citit tu despre el este valabil doar la un caine pur, nu tomberonezi ce gasesti in pietele de animale, inmultiti si rasinmultiti. Sau cand e pui sa aduca putin a beagle si cand creste mai mare sa semene cu saraca lola de langa bloc.
Sper ca te-am facut sa te razgandesti.

| Thira_Paul_1986 a răspuns:

Pai caini aia par draguti dar tresa ai curte si vezi ca nu inventez ci e adevarat am avut un caine de acolo