| DenqOO a întrebat:

Eu m-am apucat de desenat si vreau ceea ce desenez pe hartie sau pe placa grafica apoi pe laptop sa le editez.

Spuneti-mi si mie niste programe de editat al acestor desene.

5 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Pentru editare:
+++Adobe PhotoShop
+++Serif Affinity Photo
+++GIMP

Pentru pictura digitala, pe langa cele 3 de mai sus, mai exista
+++Krita,
+++AutoDesk SketchBook
+++Corel Painter
(e un program ce nu trebuie subestimat, uite ce poate sa produca

https://community.coreldraw.com/......-paintshop

)

| NotNamed a răspuns:

Adobe ilustrator draw

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Photoshop, ia de pe teamOS. Pentru tableta nu stiu exact care sunt bune, ibis paint sau gasesti tu ceva

| Dandinelle a răspuns:

Eu folosesc Krita, e gratis si merge bine cu tableta grafica.
Probabil sunt mai multe dar stiu de GIMP doar.

| rosessunflowersandlillies a răspuns:

Krita, Adobe, Ibispaint X, Blender, Maya...