| Eu_9064 a întrebat:

Eu si niste fete am gasit 3 little catzei, oare ce sa facem sa ii ajutam big grin?
La noi nu avem posibilitatea sa ii tinem thinking

9 răspunsuri:
| TąNyą a răspuns:

Puneţi anunţi pe diferite site-uri cu poze pentru adopţie.

Frumos din partea voastră

T.

| abcdefgh a răspuns:

Buna! Incercati sa ii gasiti niste stapani. Dar va lasa parintii, ingrijitii un timp( 2-3 zile ) pana arata frumusel si puteti sa ii da-ti altor oameni care nu au anim si vor.Succes

| lucas_6655 a răspuns:

Pai daca stai l-ai la bloc ii duci la ultimul etaj dar la ultimu ultimu adica acolo de unde te urici pe bloc si ii ascunzi acolo zici si u ca duci gunoiu umpli o punga de gunoi cu coji de paine tot felul ca sa le dai mancare daca stai la curte treaba e mai grea cand esti acasa stai cu ei dar cand esti la scoala liceu ii lasi la o prietenabig grin

| milezpinkangel a răspuns:

Pai daca nu aveti posibilitatea sa ii tineti la voi ati putea sa le construiti un adapost dintr-o cutie mai mare de carton. puteti sa le puneti inauntru un sac de rafie si niste fan sau iarba uscata. puteti sa le puneti si niste cutii de la margarina unde sa le putei lasa hrana si apa.adapostul ar trebui sa fie asezat undeva unde sa nu fie prea multi oameni ca sa nu ii ia de acolo si unde pot fi paziti de ploaie, ninsoare, etc.si sa stii ca e foarte bine ca sunt si cu mama lor.deoarece si ea le poate oferi hrana si lapte si ii poate proteja. sper ca ti-am fost de ajutor.bafta.si va felicit ca ii ajutati.

| PureEvil a răspuns:

Da, sigur, exista mai multe asociatii care se ocupa cu chestia asta cu adoptia animalkelor sau gasirea unui stapan. Poti cauta pe google, una dintre ele este Asociatia Robi. http://www.4animals.ro/

| ArTeMiSs_8963 a răspuns:

Pai mai intrebati pe cineva poate are nevoie de ei sau faceti niste afise cu "adoptati cateti big grin" sau ceva de genu si puneti pe unde puteti poate cineva v-a avea mila de ei.

Bafta! kiss

| Cold a răspuns:

Iii si eu iubesc katelusiiii :X:X:X sfatul meu este sa le konstruitiii un adaposthappy undeva departe de pericoletongue si sa va duceti pe fiecare ziii pe la ei sa ii hrantiii sa le dati apita si chesty din astea sa va jukatiii cu ei sa se simta si ei iubiti happy oricum eu va urez multa bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

hee hee katelusi st asa dragalasi sfatul meu e sa le faceti un adapost si sa va duceti asa pe fie-care zi (daca puteti desiguri ) sa ii hraniti happy sa le dati apa sa va jucati cu ei asa o sa se simta si eu iubitii in oricecaz sper sa va descurcatiii bafta happy

| Eu_9064 explică:

Poi sunt 3 pui si mama lor devil, si au un mic adapost mai strangem si noi bani si le luam mancare la conserva sau granule [sau chiar la plic] big grin :* merci pentru toate raspunsurile voastre