| ahlrh a răspuns:

Salut,
câinele este un animal iar animalele sunt înzestrate ca noi, dealtfel, cu "simţuri" pe scurt. Cum noi avem capacitatea de a visa chestii plăcute şi neplăcute (coşmaruri) cu diferite scenarii create de subconştient/creier aşa şi ele, cum noi putem crea un vis sau un coşmar, (că despre coşmar pare să fie vorba în video) atât de credibil încât să ne trezim speriaţi, cu lacrimi în ochi sau mai rău, aşa şi ele. Întrebarea ta, mă face să mă gândesc că prin ochii tăi animalele sunt mai mult nişte roboţei fără sentimente, logică, lipsite de gândire.
Te înşeli! În alte cazuri, animalele pot dovedi că sunt destul de deştepte şi că pot percepe ceea ce este în jurul lor precum noi. Animalul este mai bun decât omul chiar dacă nu este la fel de complex.

| Breake a răspuns:

Nu plange in somn... straight face