| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am avut o întâmplare nefericită și am prins un ditamai motanul pe pisicuța mea de 2 luni, sunt șanse să rămână insarcinata? Chiar sunt speriat și mi pare atât de rău că s-a întâmplat acest lucru dar o țin prin curte alături de mama ei și nu stau 24/7 cu ei. Mulțumesc anticipat!

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Motan pedofil.

| dullcat a răspuns:

Buna.Pentru animale exista sterilizarea...Ai de gand sa te sperii de cateva ori pe an? Fiindca pisicile intra oricum in calduri si motanii vor veni de la kilometri departare pentru niste distractie. Puii unde ajung ulterior? Sper ca nu pe drumuri? De aceea sugerez sterilizarea, e mai bine pentru toata lumea.

| Simpatic a răspuns:

Era o manea sau ceva de genul, lasati femeile sa faca ce vor
lasati si voi pisicile sa faca ce vorwinking
pana la urma motanul ala este un nesimtit, el nu stia ca biata pisicuta are doar 2 luni?

| Anonimul151 a răspuns:

Nu. Nu se va întâmpla nimic. Ca să fie gestantă trebuie să aibă minim 6 luni. Deci...

Când va avea 6 luni cel mai bine ar fi să o duci la sterilizat. Mai ales că există campanii gratuite, asta e un avantaj...

| Madaxo97 a răspuns:

Dacă pisicuța are doar doua luni nu va rămâne însărcinată, trebuie sa aiba măcar 6 luni pentru a deveni fertilă

| Madaxo97 a răspuns:

A, si sa o si castrezi după ce face 6 luni, pentru a evita sa se înmulțească necontrolat. Pisicile nasc si de 2 ori pe an, cate 3-5 pisoi. Si pe mama pisică la fel, mai bine sterilizează.

| Merkador a răspuns (pentru Madaxo97):

Mersi mult, asta voi face, mai ales că sunt și campanii gratuite în zonă

| Cipi1212 a răspuns:

Nu lăsa motanii in curte. Mai ales dacă ai pisicuță de 2 luni. Cel mai bine ar fi să o ții în casă dacă e cuminte.