| Reew a întrebat:

Exista site-uri pe care ai putea sa scrii povesti(creatie proprie) si sa fi platit pentru asta, sau, doar site-uri unde poti posta povesti?

Răspuns Câştigător
| MeConstantine a răspuns:

Proprietatea intelectuala este foarte bine vazuta pe internet, dar daca ai povesti cel mai bine te duci mai intai la o editura sau la un ziar astfel incat sa le citeasca, daca le place te vor lasa sa le publici pe ziarul, revista sau cartea lor online.
Daca postezi pe internet povestea simpla nu prea ai cum sa primesti bani decat prin donatie sau desigur daca povestea atrage utilizatori care acceseaza reclamele de pe site.
Recomandarea mea daca este talent du-te la editori ca sa ti-l recunoasca cineva si sa te promoveze.

2 răspunsuri:
| Rockart a răspuns:

Poti posta pe wattpad.com

Răspuns utilizator avertizat