| DanutzzaMaria99 a întrebat:

Expansiunile de la sims 3 trebuiesc instalate in folderul cu sims 3?

8 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Expansiunile la Sims 3 se instaleaza cu Daemon Tools sau alt program similar.

| DanutzzaMaria99 explică (pentru neluL):

Asta stiu dar expansiunile le instalez in folderul cu Sims 3 sau fiecare expansiune cu folderul ei?

| neluL a răspuns (pentru DanutzzaMaria99):

Fiecare expansiune are folderul ei dar se afla in folderul de baza Sims 3

| JeSuisElle a răspuns:

Nu conteaza unde poti sa faci un folder fiecaruia, eu le instalez asa separat ca sa fie mai organizat, tu trebuie doar sa copi crack-ul intr-un folder anume. Daca ai nevoie de ajutor cu instalatul scrie pe youtube '' How to install the sims 3... ''. Daca ai nevoie de ajutor contacteaza-ma pe privat, sunt o mare fana sims 3 happy

| ligiligi a răspuns (pentru JeSuisElle):

Ma poti ajuta si pe mine, te rogg mult?

| OnuOnulică a răspuns:

Da, normal.

| antologie a răspuns:

Nu

| AlexandraAle25 a răspuns:

Expansiunile se instaleaza in foldere diferite, dar crack-ul lor trebuie copiat in folderul cu Sims 3 ( originalul ). De exemplu, daca instalezi Sims 3 Generations se va face un folder special pentru acest joc, dar crack-ul trebuie copiat in folder-ul Sims 3. Crack-ul il copiezi aici : C:\Program Files\Electronic Arts\The Sims 3\Game\Bin. Sper ca te-am ajutat happy