| antoniaantoantonia a întrebat:

FUNDA! Am un hamster pitic ce in aprilie implineste un an.De cateva zile l-am auzit ca geme,parca ar plange.M-am uitat la ochii lui si in jurul lor este rosiatic. Ochii ii curg cu o substanta roz deschis.De la aia nu mai deschide ochi bine, dar daca ii sterg ochii cu un servetel ii deschide.Va rog ajutati-ma daca puteti, nu mai este activ si mi se rupe inima cand il aud cum plage.Plange si daca o ating mai tare pe ochi. Oare a facut vreo alergie? Deoarece tata tata i-a cumparat mancare de porcusor de guineea ultima data, dar m-am uitat si contine aceleasi ingrediente ca mancarea lui.

Răspuns Câştigător
| twilightt a răspuns:

Nu-i nimic inneregula cu mancarea..Si eu am hamster[Roborovski..in fine tot pitic]il am de putin timp dar cred ca ar trebui dat cu unguent pentru ochi[prietena mea a avut asa la porcusorii de guineea si nu s-a dus la veterinar ci a cumparat o crema de ochi.Nu mai stiu sigur ce era dar i-a trecut. Sper ca te-am ajutat, FUNDA?

3 răspunsuri:
| DenissaRoxana a răspuns:

Buna. Ai grija sa nu il tii in curent.din cate ai zis, astea sunt simptomele cand un hamster este tinut in curent. Mai este si varsta...
Mergi cu el la veterinar sa ii faca un control, o sa ii de-a, cel mai probabil un unguent.

| evelinadiana a răspuns:

Poate din cauza ca nu i.ai cumparat mancarea lui :3 funda?

| StefyLucy a răspuns:

Eu spun sa il duci sa i-l vada un veterinar