| sweet moon a întrebat:

Cat costa un hamster? sau ce sa aleg :hamster sau porcusor de guineea?

29 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Alege un hamster, e in jur de 20 lei, se ingrijeste mai usor si e foarte jucaus.

| madalinutza a răspuns:

Hello,
eu am hamsterbig grin,
l-am cumparat din portugaliabig grin si o fost 5 euro.
Aici e cam 10-20 lei, cu cusca mancare si rumegus e cam 50 lei.
Mai bine hamster,
ca porcusorul de Guineea face multa mizeriehee hee
si e mai mare decat un hamster.

| madalinutza a răspuns:

Un porcusor de Guineea costa in jur de 40-50 leihappy, din cate am auzitbig grin.

| miauu a răspuns:

In jur la 15-20 lei.
Hamsterii is mai adorabili(gusturile difera)
Bafta:*

| hamsterx a răspuns:

Vot pentru hamsterrr! In jur de 20 de lei depinde si de rasa. http://www.hamsterific.com/images/hamsters/RobMomNBabies.jpg
Iti recomand roborovski, preferatii mei:X

| EUSIATIT a răspuns:

Mai bine un catel un adevarat prieten care simte cind esti vesel sau trist. restul nu mi plac miros urit si trebuie sa schimbi mereu talajul. e oribil. faci ce crezi. e parerea mea

| ☻☆Diana☆☻ a răspuns:

La pet shop-ul din Carrefour Baneasa purcelusii costa 45 lei.
Sunt foarte simpatici, chiar daca fac mizerie...Am si eu unul si il iubesc ca pe un copilas:X
Cum au zis si ceilalti, depinde de gusturi...Eu spre exemplu nu pot suporta hamsterii ca, consider ca n-ai ce face cu ei (nu cerd ca ii poti scoate in parc liberi)...big grinhee hee

| roxanaa a răspuns:

Buna. Porcusorul traieste mai mult si este atasat.

| TDGMeebu a răspuns:

Porcusor de Guineea e super dragut. :X

Acum depinde de unde-l cumperi,

daca il cumperi de la cineva care a avut grija de ei si vrea sa-i dea sunt maxim 15 leiwinking,

dar daca il iei de la un pet shop chiar nu stiu.

Cauta si tu pe Google : pret porcusor de guineea si iti va da acolo.winking

Te tzuk! kiss

| NoBoDy_7286 a răspuns:

Eu am un porcusor :X am dat 25lei pe el dar rumegusul+mancarea+cusca=pana in 100lei

| PuF_8706 a răspuns:

Purcelul, e mai mare si e mai dragut. E si mai jucaus. Poti face mai multe lucruri cu el si nu fuge de tine cum face un hamster.

| ViseColorate_4467 a răspuns:

Hamster:Xporcul e mai mare, hamsterul e mai simpatic:X
e in jur de 15 leihappy

| angel_5676 a răspuns:

Porcusorii de Guineea sunt mai frumosi! Si eu am avut!

| angel_5676 a răspuns:

Si porcusorii de guineea traiesc mai mult decat hamsteriihappy

| OnWeed a răspuns:

Porcusorii de guineea sunt mult mai jucausi dar sunt si mai murdari spre deosebire de hamsteri, acum depinde cata grija esti dispusa sa ai de ei.

| Gabitzooo a răspuns:

Pai eu am o catea mare lup si care face tampenii in curte si bunicul meu vrea sa o dea unui padurar si mi-a zis sa aleg un alt animal : un porcusor de guinea m-i se pare ca traieste mai bine decat un hamster asa ca vreau sa im cumpar si eu dar daca iti plac animalele ma miki poti sa iti iei un hamster si daca vrei un animal mai mare care sa il iei in brate (fara sa-l strivesti) poti sa alegi intre un porcusor de g. sau un iepuras ( eu am avut doi dar i-am cumparat pe rand trebuia sa iau 2 de-odata ) fundita?

| ₣e†ĺ†α Ŕ嚃å†α†ħå a răspuns:

Hamsterul...eu am si am avut multiwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Costa 50 ron -60 ron (porcu), hamsterul :20ron.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hamster
este mult mai dragut

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa ma contacte ze cine va de aici il legatura cu hamster va rog sun adorabili:X:X vreau sa imi iau si io.cine stie vreau pet shop din brasov! contact.winking id: roby_pk97

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un hamster costa in jur de 15 sau 20 lei depinde de rasa pe care o cumparati sunt foarte jucausi mai ales fetitele baietii sunt mai speriati unii hamsteri trebuie spalati mai des altii periati

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un Hamster este foarte frumos dar si porcusorul de guineea eu ma rog de mama si imi tot ia 1 hamster cred ca ajunge pana in 50 lei si daca vrei sa fie energic si fericit iai si o rotita pentru ca iei nu se pot opri sa se joace.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna, eu zic sa iti cumperi un hamster pentru ca este mai ieftin(in jur de 10 lei), nu miroase, il gasesti prin toate pet-shopurile si in plus ii ajunge sa ii faci curatenie o data pe saptamana, pe cand porcusorul de Guineea este si mai scump si face multa mizerie.

Alte răspunsuri
| Aries90 a răspuns:

Un hamster e in jur de 15 lei, dar costa mancarea lui, rumegustul, casutsa" sa. happy. Si un porcusor de guineea nu stiu cat e thinking Dar ar trebui sa alegi care ti se apare tie mai dragut. Si sa te interesezi cum se intretin sa vezi ce te avantajeaza :X

| Pinkyx a răspuns:

Cam asa.
15-20 d lei.
Eu am avut porcusor de guineea si mirosea foarte uratbig grin
Depinde unde il tii.
big grin
Tu alegi ce vrei dintre cele 2

Răspuns utilizator avertizat
| diadilia a răspuns:

Un porcusor de guineea e in jur de 50 lei.Eu am fost la un Pet Shop si atat costa. happy ...acum depinde si de unde il ieitongue

| rzvan a răspuns:

Ia-ti un hamster, e mai mic si nu miroase ca un porcusor de Guineea, a avut cineva porcusor de guinea si mirosea ingrozitor.