| andagoth_9923 a întrebat:

Hei! Am nevoie urent de ajutorul vostu. Am doua zebre australiene si de cand am venit acasa,una din ele sta doar in coltul custii,pe jos. Chiar ma ingrijoreaza.sad.Nu vrea sa se miste de acolo. Le-am dat o perioada vitamine, dar acum cateva luni am incetat.Ar trebui sa ma apuc sa le dau din nou sau? Multumesc anticipat! FUNDAAA

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Posibil sa fie racita (racesc usor la curent) sau sa aiba o infectie, indigestie, etc. Mergi mai bine la veterinar. Vitaminele nu rezolva mereu problemele.

Răspuns utilizator avertizat
| SteelShadow a răspuns:

Buna!
Imi pare foarte rau pentru ce s-a intamplat. Din nefericire, nu cred ca se mai poate face ceva in privinta ei... Si eu am patit la fel cu una acum 5 zile si, dupa ce s-a chinuit vreo 3 zile, a murit. Veterinari specializati pe animale exotice nu gasesti (foarte rar, iti trebuie un specialist sa te ajute), iar cu pasarile este cel mai greu de lucrat. Am vorbit cu un veterinar specializat pe asta si mi-a spus ca la pasari nu poti face cam nici o interventie pentru ca de cele mai multe ori, pasarile fac un soc (mor de frica). Totusi, poti incerca sa vorbesti cu un veterinar, care sa vina sa o vada. Oricum, sansele de supravietuire sunt minime... Iti urez succes!