| kkkk a întrebat:

Hei ..am o problema sad..acasa am un caine care e destul de batran si pe spate i-a cazut parul..multi au spus ca poate are raie..si pe internet scrie ca daca un caine are raie ii cade parul si mai multe.m-am dus la f. veterinara si de acolo m-a intrebat daca cainele cu probleme e mai batran, am spus ca da sad..si a spus ca daca manaca oase, i-am raspuns ca mananca de toate si atunci a zis sa nu ii mai dau nimic gatit, doar mancare de caini ( nu mi-a spus nimic de raie sau etc )..am intrebat-o ce se intampla cu el si a spus ca are ficatul cirotic sau ceva de genu poate peste mai mult timp o sa ii creasca din nou parul..de atunci ii dau doar mancare de caini...un vecin mi-a spus ca deageba ii dau din aia ca tot o sa ii cada parul...acum nu mai stiu ce sa faccc? sadsad.ajutati-ma. funda sad

PS : cainele se comporta ca unul tanar..nu pare sa fie bolnav.e vesel tot timpul, latra. vrea sa alerge cat mai mult

Răspuns Câştigător
| Haney a răspuns:

Pai pe la batranete parul cainilor mai cade cateodata.Insa daca e batran de tot asteapta-te ca peste 1-2 ani sa moara sad Incearca sa ii cumperi mancare speciala, bogata in vitamine.Ai incredere in veterinarawinking Sanatate catelului! Fundita?

4 răspunsuri:
| Anduta_1569 a răspuns:

Eu zic ca ii o alergie(probabil o alergie alimentara)..sau..cu ce anume il speli?(ce fel de sampon?)

| MeConstantine a răspuns:

Buna,
Acuma veterinarii stiu mai bine, dar ca ideea principala cand un caine este batran parul ii care mai des si mai ales cand se incalzeste si de aceea multa lume il mai tunde, asta daca nu este un caine care sta in curte. In rest cu mancarea poate ii trebuiesc si vitamine. Raie nu prea are cum sa fie ca daca sunt raie sunt si bubite deci nu are cum + ca raia se transmite prin apa. Sper sa iti mai traiasca mult cainele

| kkkk explică (pentru MeConstantine):

O sa ii cumpar si niste vitamine..mai spre vara, cand e cald, trebuie tuns oare? daca nu ii mai creste parul dupa?

Multumesc oricum!

| dinumario a răspuns:

Se poate fii bolnav dar du-l la veterinar ca sa fii mai sigur