| Nutella123456789 a întrebat:

Cainele meu are purici si am incercut cu solutii si pudre dar nimic.Azi am vazut ca a inceput sa ii cada parul de pe spate.Si are bubite mici rosi si coji. Ce sa ii fac? Daca e vorba de alimentatie mananca doar mancare speciala de caini cu legume si proteine si conserve de carne.

Răspuns Câştigător
| ignore a răspuns:

E de la mancaresad si catelusa mea pateste exact l fel. e de la mancarea de caini cu proteine. du-te la un magazin de mancare de caine si ia mancare de caini pentru dieta si daio timp de o luna. si nu-i mai da carne.dai ciorbita paine si mancare de care iti zisai si dupa poti sa ii dai mancare (Dar cu putine proteine). si poti intreba si de niste pastile ca sa nu s emai scarpine.
stiu ca o sa fie pentru el greu sa renunte la mancare dinainte dar mai bine asa decat sa numai aiba par pe spate si sa se scarbine pana sa ii dea sange.

6 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Trag nadejde sa recitesti raspunsurile si dupa ce ai dat funda.
Daca iti iubesti catelul,fugi la veterinar cu el,nu e gluma. Daca ii cade parul,boala poate fi mortala, te rog, mergi la veterinar urgent!

| Dash a răspuns:

Cred ca cel mai bine ar fi sa il duci la un veterinar (el iti va clarifica cel mai bine problema). Si ai putea sa ii cumperi zgarda anti-purici.

| maradi3 a răspuns:

Puricii fac sex cu cainele tau sau tu cu el? Ca n-am inteles ce cauti aici, ochelaristule! Am zis ca esti ochelarist doar ca sa te scot!

Răspuns utilizator avertizat
| PisicutaNebunatica a răspuns:

Ce simtome mai are? Vezi poate are capuse sau alceva. Cel mai bine ar trebui sa il duci la un veterinar.

Insanatosire gravnica la catel :*, sper sa se faca bine in cel mai scurt timp :*happy. Ai grija de el :*

| Andutza1 a răspuns:

Dul la un veterinar ca nu se stie ce are