| Madalina_7770 a întrebat:

Hei, am si eu o intrebare. Ce mancare mananca ratele, dar momentan sunt mici. Multumesc:X

8 răspunsuri:
| steffanna a răspuns:

Daca le tii sa le tai si vrei sa fie mari pentru a le taia concentrate speciale pentru rate, iar daca nu vrei sa se ingrase atunci cand sunt mici faina iar dupa aceea poti incepe cu grau, porumb, ovaz, etc.

| kitty00 a răspuns:

Grau,porumb(bucatele mai mici), ovaz, etc.Sau cartofi fierti, parca, si amestecati cu faina de porumb parca...rolling on the floor

| victorr_3274 a răspuns:

Ai rate ca animale de companie? Ce vei face cand ele vor creste si parintii vor vrea sa le puna in ciorba?

| gsjsjjs a răspuns:

Tarata laughing

| kitty00 a răspuns (pentru gsjsjjs):

Aaarolling on the floorDa asa le spunea rolling on the floorpffoai rolling on the floor

| gsjsjjs a răspuns (pentru kitty00):

laughing)

| cozmin556 a răspuns:

Concentrate,grau,ovaz,oua fierte amestecate cu concentrate!

| Progaming50 a răspuns:

Concentrate,uluiala facuta special pentru ele, NIMIC ALTCEVA DACA SUNT MICI