| Unniique a întrebat:

Hei. Cum o conving pe mommy să mă lase să stea căţeluşul şi pisica mea în casăă?
Help me please! puppy dog eyes
Fundiţăă

4 răspunsuri:
| alex500 a răspuns:

Ii spui sa nu iti mai cumpere dulciuri timp de 1 luna!

| CoCoPitikA a răspuns:

Buna Kateeee! Eu te pot sugera sa ii zici ca, vei invata bine si vei avea grija de ei, ii vei ingriji, ii vei scoate afara, etc. Unele mame sunt mai severe, in ceea ce priveste aducere in casa a unui animal. Ii spui ca, o rogi frumos, ca tu iti doresti din tot sufletul sa ai un casa o pisica si un catel. Bine inteles ca nu iti va da un raspuns pe loc, si o va tine pe a ei, dar sa incerci zi de zi sa aduci in casa subiectul catel si pisica. Eu iti sugerezi sa te comporti bine cu ia, sa o ajuti, sa ii faci ceea ce doreste, sa ai note bune la scoala, si sa ii spui in continu` ca iti doresti cu adevarat un catel si o pisica in casa! Succes :* Funda?:*

| Nan11 a răspuns:

Pai faci grva foamei (adica nu mai mananci acasa) asta vreo 2 3 zile, aaaaaaaaa arata-le cat de mult iti iubesti animalele si promitele ca o sa faci curat dupa ele si ca o sa le ingrijesti

| Minecraft93 a răspuns:

Eu iti spun sa ii mai aduci aminte ca vrei acest lucru din 2 in 2 saptamani pentru ca daca o bati la cap nu o sa mai vrea deloc