| Pişcoţel_8877 a întrebat:

Hei!
Eu ador engleza; x
si as vrea sa ma fac profesoara de engleza[bineinteles cand o sa fiu mare]
Vreau sa stiu daca e greu testul` pe care ti-l dau.sau ceva de genul.
Si daca aveti vreun model. de anii trecuti happy
multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| cristianorudi7 a răspuns:

Nu te fa prof sincer iti spun. u vrei sa ai ce sa dai la copii tai? crezi ca prof castiga bine, sunt putrezi de bogati?
e cea mai praf meserie din lume, deci nu te fa prof
mai bine incearca altceva legaT DE ENG, rel. inter. sau ambasador ceva
funda

3 răspunsuri:
| Seniorithabebi a răspuns:

Matusa mea face facultatea de engleza thinking o pot intreba cateva modele de testewinking id meu : menta.frecatawinking funda? puppy dog eyes

| Seniorithabebi a răspuns:

Daca ei ii place engleza poate sa se faca profesoara. si e bine sa fii profesor imparti cunostiintele tale altor copii care peste cativa ani vor ajunge si ei niste profesori excelenti si te vei mandri : uite eu i-am invatat! aici nu conteaza doar de bani. profesorii castiga in jur de 12-16 milioane

| reason2fly a răspuns:

Hei piscotel. Im probably as young as you and i want to be an english teacher too. What the guy told you is crap trust me, I tought at 5th graders cuz my english teacher gave me a shot and I loved it. Crede-ma bani nu se compara cu satifactia profesionala pe care o ai. Nu se compara deloc cu sentimentul grozav ca vi la munca si ca iti iubesti munca la nebunie, think about it. Ce am aflat eu pana acum e ca trebuie sa faci facultatea de limbi straine si modului psihopedagogic. Ask your teacher.