| AlinaHoran a întrebat:

Va rog dati-mi si mie sit-urile (link-urile ) unde pot sa gasesc biletele de la examenul bilingv engleza ( bilet nr.1, nr.2, nr.3, s. a. m. d ) sau cel putin niste modele sau cum au fost in anii trecuti. As vrea sa intru la un profil cu biling sau intensiv engleza si vreau sa ma pregatesc de pe acum, sa ma familiarizez cu examenele (proba orala si scris ). Multumesc anticipat!

Funda!

1 răspuns:
| xxpixelchickxx a răspuns:

Eu anul acesta am dat examenul la bilingv si am luat 98 de puncte. a fost extraordinar de simplu deci nu ai motive sa iti faci griji...la scris iti va da un test tip grila alegi rasp corect si la oral iti vei alege un iletel cu untext si tu trebuie sa rasp la niste intrebari despre el...insa la oral daca vede ca vb cursiv la primele intrebari iti da deja nota maxima care e 30pct(oral)60pct(scris)10pct(oficiu). eu am avut sub despre arborele genealogic sa vorbesc despre el, pareri chestii, usor.Succes mult la anu.Ai incredere ca sigur il iei.