| anonim_4396 a întrebat:

Am o catelusa cu varsta de 2 luni, ea este primul meu catelus si nu stiu ce sa fac deoarece cand adoarme dupa un timp se trezeste si incepe sa planga. Ce are si ce pot face eu sa o ajut?

Dau funda

4 răspunsuri:
| Barosanu20 a răspuns:

Ii trebuie dick

| Alverto a răspuns:

Nu am mai auzit de abilitatea ca un câine să plângă, în adevăratul sens al cuvântului, poate lăcrimează, daca da, este ceva obișnuit

| alina2k18 a răspuns:

E puiut, plange dupa mami, ai adoptat-o?
Ia-o in brate, pune-o intr-o paturica langa tine, mangai-o, vorbeste cu ea.

| MihaelaDart a răspuns:

La 2 luni a fost luată de lângă mama este normal să îți plângă. Fi langa ea, joacă-te, hrănește-o, ocupate de ea și când plânge noaptea ia-o in pat cu tine sa o liniștești și să îi arăți că tu ești "mama" ei. Se va obișnui rapid.