| Dydynutza18 a întrebat:

Am o catelusa de 6 saptamani si ma cam sperie. Cand adoarme incepe sa se zbata. I se misca tot corpul ca si cum ar fi electrocutata. Nu stiu cum sa va explic. Ma gandeam ca (desi suna cam ciudat/stupid) poate ca viseaza urat. tin sa precizez ca plange des cand se trezeste, chiar si in somn si se trezeste speriata. In timp ce doarme respira foarte repede si suspina. Mi s-a zis ca daca doarme cu ochii intredeschisi nu e bine. Tind sa cred ca e o superstitie si atat.

Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Viseaza si e normal sa mai aibe si cosmaruri uneori, si cainele meu face la fel, da din picioare isi misca urechile, ochii, nasul, suspina, respira sacadat ( asa visezi si tu, la fel faci cand visezi, te misti).
Nu stiu cine ti s-a spus ca nu e bine sa doarma cu ochii intredeschis, cainele meu doarme aproape mereu asa si nu ii s-a intamplat nimic pana acum.
Totul e normal, si tu faci la fel cand visezi.

| Dydynutza18 explică (pentru LaLaura):

Multumesc pentru parere. M-am linistit. Imi faceam griji. Incepeam sa imi fac ganduri cum ca sufera de vreo boala cronica. Cred ca ma uit prea mult la Dr. House.

| LaLaura a răspuns (pentru Dydynutza18):

Nu ai pentru ce.
Stiu cum este, si eu cand ma uitam la house mi se parea ca eu si familia mea suferim de vreo boala, si tata de atunci ma face ipohondra, ca imi imaginez tot felul de boli laughing

4 răspunsuri:
| Vanqu1sh a răspuns:

Ciudat, cel mai probabil viseaza, exact asa facea si pisicul meu cand era mic ( acum 3-4 ani ) dar crescand si-a revenit. Daca tie ti se pare ca este ceva exagerat, ceva ce nu ai mai vazut ar fi mai bine sa o duci la un veterinar. Bafta!

| Dydynutza18 explică (pentru Vanqu1sh):

Oricum o sa o duc la veterinar dar pana cand deschide. mai dureaza si imi fac griji. mersi de parere. Mai am un catel in casa... si l-am avut tot de pe la 5 6 saptamani dar nu am patit asa cu el.