| HamsterulMeu a întrebat:

Am o problema.
Imi doresc foarte mult un hamster sirian insa parintii mei nu sunt de acord.
Ei spun ca am prea multe animale.
Nu ii condamn.
Am un caine,o broasca testoasa, doi pesti, doi papagali perusi si o rata(o am de cand era boboc si e la bunicii mei).
Chiar vreau hamsterul pentru ca sunt responsabila sa am grija de atatea animale.Am adunat 270 de lei pentru el.
Ce sa fac?
Cum sa imi conving parinti sa ma lase sa imi iau un hamster?
La urma urmei sunt banii mei nu? Fac ce vreau cu ei.
Dar nu pot sa il iau fara sa le zic parintilor.
Mentionez ca astazi e 27 decembrie si tare as vrea sa imi iau hamsterul pana de anul nou.
Ps.Craciun fericit!

Răspuns Câştigător
| Mihaelablabla a răspuns:

Pai. cred ca ii poti convinge cu ochisorii de caprioara nevinovata + repetitia dorintei tale la nesfarsit. In plus, le poti argumenta faptul ca nu este greu de intretinut, talajul se schimba o data pe saptamana si, schimbat la timp, nu miroase absolut deloc! Iti zic din experienta.

3 răspunsuri:
| Mihaelablabla a răspuns:

Intr-adevar ai multicele animale. Zic sa le ingrijesti pe acelea si apoi sa ii rogi pe parinti din nou, sa stii ca nu este graba!
Cand iti cauti un hamster ai grija ca toti de acolo sa fie activi, sa nu fie exagerat de multi intr-o cusca si cand ti-l va pune in cutie sa fie agitat, altfel exista riscul de a avea anumite boli, in cazul in care prezinta apatie. De asemenea, vezi sa fie cat mai micut.
Pentru un hamster ai nevoie de 120 de lei maxim, asta daca ii iei vreo cusca mare. Hamsterul este 20-30 de lei, talajul si mancarea 20.
Oricum ai fi, ai nevoie de acordul parintilor tai pentru a avea un animal nou.
Sarbatori fericite!

| HamsterulMeu explică (pentru Mihaelablabla):

Multumesc Mihaelablabla!
Eu am grija de toate animalele mele dar am nevoie de un animal cu care pot sa ma joc in casa.
Cainele(Golden Retriever) sta in curte, papagali sunt foarte greu de prins daca ii las din colivie, iar cu broasca si pestii ce sa mai zic.Rata e prea mare si e la bunici.
Da-mi un sfat cum sa ii conving pe parinti te rog ca iti
dau funda!

| HamsterulMeu explică (pentru Mihaelablabla):

Multumesc Mihaelablabla!
Parintii mei au fost de acord.
Au spus ca po merge sa mi-l cumpar maine.
Le-am spus ce mi-ai zis tu si au spus cu o conditie:
-SA FIE ULTIMUL ANIMAL PE CARE IL PRIMESC
Am fost de acord normal.
Maine merg sa imi iau hamsterul.
Ureazami succes!
Multumesc!
Meriti funda!

| Mihaelablabla a răspuns (pentru HamsterulMeu):

Pai. cred ca ii poti convinge cu ochisorii de caprioara nevinovata + repetitia dorintei tale la nesfarsit. In plus, le poti argumenta faptul ca nu este greu de intretinut, talajul se schimba o data pe saptamana si, schimbat la timp, nu miroase absolut deloc! Iti zic din experienta.