| ChrissAndrea013 a întrebat:

Am si eu o problema... Mi-am luat un cățel husky, iar maine face un an... Faza este ca iubesc cainele, dar imi este lene sa il duc mereu afara, ca sa nu facă in casa... Si ai mei nu vor sa se mute la casa. Cum pot sa o invat sa facă la baie, lângă wc sa ii pun o galetusa sau ceva. Doar sa facă la baie? Va rog fara jigniri, stiu ca poate o sa ziceți ca sunt leneșa..., dar am multe chestii de facut, invat pentru bacalaureat... Dau funda!

Răspuns Câştigător
| thejoop a răspuns:

Dupa ce face 1 an si jumatate poti sa il duci la dresaj, acolo mai invata si el sa raspunda la comenzi etc. Oricum dupa dresaj tot va trebui sa il ingrijesti, trebuie sa incerci sa iti organizezi timpul, mai mult de 15 min nu iti ia sa il plimbi, sa ii dai mancare si apa si sa te joci cu el putin. E o responsabilitate sa ai un caine, nu cred ca inveti non-stop incat nu ai timp cat de putin de el.