| anonimaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa a întrebat:

As vrea sa îmi raspundeti cu seriozitate la aceasta întrebare:Cum pot dresa un câine? Deci am o catelusa de Fox terrier, are 3 luni si este foarte jucausa, iubitoare si pupacioasa laughing si as vrea sa o dresez. Niste sfaturi? Am asteptat pana acum deoarece am auzit ca de la 3 luni se poate începe dresajul. Si încă ceva: Este adevărat ca rasa de Fox Terrier este usor de dresat?

3 răspunsuri:
| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a răspuns:

Salut, ai aici un ghid
https://www.youtube.com/watch?v=sl2hhMDAWbw
are 20 de episoade!

| Resurrection a răspuns:

Sa repeti cu el mereu exercitiile si sa ii dai recompensa.

| delightful a răspuns:

Depinde ce anume vrei s-o inveti.
Trebuie sa o lauzi atunci cand face ceva cum iti doresti si eventual sa o recompensezi si sa nu o lasi sa faca prostii(ex: daca face pipi unde nu trebuie si o prinzi in fapt, o iei de acolo si o duci afara), sa fii ferma cu ea (ex daca te musca, sa ii spui NU! o indepartezi si o ignori). Dupa ceva timp va asocia singura lucrurile.
Da un search pe google si vei fi uimita sa vezi cate informatii vei gasi. Subiectul este vast.