| bibiiiy a întrebat:

catelul meu bichon frise e cam,, nebun,,. cand ies cu el la plimbare cu lesa sta cuminte.cand i dau drumu sare pe toti oamenii care trec pe langa noi. i place foarte mult sa fie in centrul atentiei.acum 2 ore, cand am fost cu el afara i-am dat jos lesa si a trecut o fata de 16-17 ani pe langa noi si toto a sarit pe ea sa se joace cu el. e cam nebunn! ce sa fac sa nu mai fie asa de crazzy?happy FundOiiii!

Răspuns Câştigător
| Missperfecta a răspuns:

Pai e doar curioasa sa cunoasca lume noua si e jucausa la varsta de 4 luni are energie si asta nu inseamna ca e un defect sau ceva catelul tau e doar curios dar cand va creste nu va mai avea asa de multa energie si se va cuminti.Nu iti face griji! Succes! Funda?

3 răspunsuri:
| bibiiiy explică:

Nu este mare. e mic (4 luni)

| Cartitza a răspuns:

N-ai ce face happy.
Asa e firea lui, Jucausa.
Daca e mic mai asteapta pana se obisnuieste.
Dar daca e mare (daca il ai de ceva timp) si tot se comporta asa nu ai ce face...la urma urmei Ce-ti strica?
Funda?

| mirelalola a răspuns:

Eu tot am cine pekinez si este la fel asa este tipul cinelui nu poti face nimi, incearca sa ii acorzi foarte multa atentie si jooacate cu el mereu, va inbatrini si va fi mai linistit, lasa-l sa se buure