| Radeas1 a întrebat:

Am un caine si cateodata imi vine sa il "omor" (la figurat) cand il vad cat de bleg e. Este un bichono-puddle (bichon+puddle) si a sarit la el un pechinez sa il muste si catelul meu se baga ca prostu' dupa mine si nu are nici o reactie. Nu ca eu as vrea sa il invat sa muste sau sa nu mai am grija de el, dar cum a fugit o data cand i-am dat drumu' din lesa sa se joace putin, l-am prins cam muscat. As vrea macar sa maraie putin cand vreun caine inceraca sa il atace, desi are 3 ani, cred ca nu stie ce inseamna sa maraie. Cum as putea sa rezolv asta? Sa nu cumva sa imi spuneti vreo prostie sa nu ii dau de mancare sau sa il bat!

3 răspunsuri:
| IIII a răspuns:

Cum a zis si Madalina, e mai bine asa.Al meu e foarte rautacios si am ajuns sa-l iau in brate pe strada din 5 in 5 minute ca ataca maidanezii.El e legat, dar vin ceilalti la el sa se joace si se crizeaza...E amuzant ca la cat e de mic, ataca cei mai mari catei.Chiar si oameni cand intra in casa noastra laughing

| JulyStorm a răspuns:

Mwahhaha! Ai bishon si il visezi caine rau?
Trebuia sa-i dai un picior in cap pikinezului, nu sa te bosumfli ca n-a marait al tau. Lasa-l sa fie bland, ca daca-i prost si agresiv si se da la vreun caine mai mare, s-ar putea sa ramai fara el.
Nu pricep ce-i in capul vostru, zau. Saptamana trecuta a venit un plod cretin cu un pikinez pe care l-a asmutit pe cateaua mea. Asta, pana sa apuc eu sa reactionez l-a prins de dupa cap si-l scutura ca pe o carpa. Abia i l-am scos din gura...
Concluzie: Fii multumit ca ai un caine bland, ai grija de el, pupa-l, alinta-l, si apara-l de javre proaste si agresive.

| Radeas1 explică (pentru JulyStorm):

Doamne! Nu neaparat pechinez-ul dar a scapat si a venit cu umflaturi si abia l-am tratat, avea numai bube si era vai de capu lui. Pekinezu il scutura ca pe o carpa si nu il lasa in pace si se baga dupa mine. I-am dat un picior pikinezului, dar tot l-a scuturat ca pe o carpa. Al meu vrea doar sa se joace, dar se joaca decat cu o catea ptibull si in rest toti il musca.