| Claudettee a întrebat:

Ce se intampla cu un catel de 4 luni daca nu a fost deloc vaccinat? funda happy

4 răspunsuri:
| RedNose a răspuns:

Se poate imbolnavi de:
-parvoviroza
-boala lui carre(jigodie)
-corona
-hepatita infectioasa
-leptospiroza
cam asta sunt cele mai importante.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu păţeşte absolut nimic. Nu te mai lua după toţi "cunoscătorii". Sunt foarte rare cazurile în care un câine se poate îmbolnăvi de nu ştiu ce boală, doar fiindcă nu a fost vaccinat.

| Laura927 a răspuns:

Daca a ajuns pana la 4 luni sanatos si il vezi ca este bine alearga,mananca,se joaca etc. nu are nimic este bine, dar mergi cu el la veterinar, nu o sa ii faca toate vaccinurile pe care trebuiau cand era puiut, ii face doar vaccinul antirabic care este ft important si alt vaccin pentru deparazitarea intestinala, si atat e bine.

| StefanKogut a răspuns:

Merge deindata cu stapinul sau la un cabinet veterinar sa se vaccineze!