| Undergroundd a întrebat:

Hei TPU

Cine a citit trilogia The Maze Runner?

Am vazut filmul (prima parte ca doar atat exista) si am ramas foarte curios

Vreau sa stiu de ce au fost supusi acei tineri testelor.
Ce au fost cu acele teste?
Dau funda celui care imi spune cele mai multe lucruri despre trilogie!

1 răspuns:
| irina1803 a răspuns:

Din pacate sunt doar 2 carti traduse.I-au supus la acele teste deoarece planeta era distrusa si pe ei ii luasera sa-i testeze pentru ca aveau niste abilitati speciale si puteau supravietui unor teste facute de acea organizatie. De fapt sunt 4 carti dar nu stiu nici despre celelalte doua. sper ca te-am ajutat!