| HeiTu a întrebat:

Hei TPU big grin.
Stie cineva cum se poate mari scrisul pe tumblr daca se poate?
Îmi apare cam mic textul si abia ca se intelege ceva.
Dau funda happy.
Scuze pentru categorie, da' habar n-aveam unde să o pun^^

3 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Apasa tasta Control si invarte de rotita mouse-ului. O sa vezi ce se intampla. Invarte si in sus, si in jos, textul se face mai mare sau mai mic. Poti folosi trucul asta oriunde, mai putin in jocuri. Dar in Chrome, Word, Windows Explorer (foldere), poti folosi, e util. Tasta contro e Ctrl, langa tasta de spatiu.

| HeiTu explică (pentru valentingb):

Mnu. eu vreau să le apară şi celorlalţi, să se seteze singur - dacă înţelegi big grin. Fiindca aia cu zoom o ştiam şi eu, dar nu voiam aşa

| valentingb a răspuns:

Apasa pe HTML (capatul barei de sus^ )
Pune, cu fraza sau cuvantul intre. Ca sa il faci mai mare, scrii de mai multe ori.
Ex: