| MonstruletulDinBomboaneExpirate a întrebat:

De curând am prins drag de câini. Mă gândeam să îmi cumpăr un Bichon Maltez. Vreau să îmi iau o femelă, să o iau de pe la 2 săptămâni. Am mai multe întrebări:

1. Ce altă rasă de câini mai există? (să fie mic și să nu latre)

2. Cât trăiește?

3. De la ce magazin mi-l pot cumpăra, să fie ieftin și să se găsească în București?

Vreau să răspundă doar cei care au sau au avut, sau cei care sunt experți în domeniu. Nu vreau să îmi lăsați link-uri, sau să dați copy+paste. Vreau să îmi răspundeți din propria experiență. Vă mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Andrey0070 a răspuns:

Eu am un bichon havanez( e cafea cu lapte). E puturos, e cuminte, a invatat rapid sa faca afara, traieste chiar si 16 ani (al meu are 6). NU stiu exact de unde il poti cumpara, intra pe site-urile de profil, mai bine sa il cumperi de la oameni decat din magazin.

2 răspunsuri:
| dony89 a răspuns:

Poti sa intrebi la mail-ul asta un dresor: cartedresaj@yahoo.com sau sa intrii pe site-ul lui si sa ii scrii: www.cartedresajcanin.ro. Cere-i un sfat iti va da. stie destul de multe si nu te costa nimic.

| Billy22171 a răspuns:

1 Pechinez, teckel(soricar)
2 12-15 ani bichonul
3 Bichonul il poti cumpara de la o canisa care creste bichoni