| MonstruletulDinBomboaneExpirate a întrebat:

De curând am prins drag de câini. Mă gândeam să îmi cumpăr un Bichon Maltez. Vreau să îmi iau o femelă, să o iau de pe la 2 săptămâni. Am mai multe întrebări:
1. Ce altă rasă de câini mai există? (să fie mic și să nu latre)
2. Cât trăiește?
3. De la ce magazin mi-l pot cumpăra, să fie ieftin și să se găsească în București?
Vreau să răspundă doar cei care au sau au avut, sau cei care sunt experți în domeniu. Nu vreau să îmi lăsați link-uri, sau să dați copy+paste. Vreau să îmi răspundeți din propria experiență. Vă mulțumesc anticipat! happy

2 răspunsuri:
| ZMR97 a răspuns:

Îţi pot recomanda un câine din rasa Rottweiler, chiar dacă nu este unul de talie mică, este foarte uşor de întreţinut atât la casă cât şi în apartament. Este foarte sociabil si protector cu membrii familiei, ţi-o spun din propria experienţă.

| MonstruletulDinBomboaneExpirate explică (pentru ZMR97):

Îți mulțumesc, dar eu totuși prefer unul de talie mică, care să nu fie gălăgios. happy