| Stefy45699 a întrebat:

E urgent. Mi-a adus tata un ciobanesc carpatin mic, e fetita si nu mananca nimic de 2 zile. Ce pot sa-i fac?

Răspuns Câştigător
| OnuOnulică a răspuns:

Uite gasesti mai jos aici rezolvarea : http://ro.wikipedia.org/wiki/Ciobănesc_german

4 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

V-a manca! Poate da a fost intarcata de curand, si oricum asa se intampla cand schimba locul si stapanul.

| RedNose a răspuns:

Daca are peste 2 luni dai piept de pui/carne de vita fiart/a, lapte si ar trebui sa inceapa sa pape, dar daca e mic, sub 2luni(abia poate sa mearga, e mai bosumflat) dai lapte amestecat cu galbenus de ou cu biberonul, la inceput nu va sti cum sa manance, dar insista si ai grija sa nu-l inecit cand dai sa pice din biberon.(daca primeste lapte simplu face viermisori si se strica la burta).

| Mihaela1964 a răspuns:

Incearca cu bucatele de carnita, fripte sau fierte, calde. Mirosul e imbietor si poate incepe sa manance.

| viotedy a răspuns:

Cat e de mic? doar n-o fi de 2-3 saptamani si nu stie sa manance.da-i lapte cu biberonul.