| AlexBoy88 a întrebat:

Am cumparat un catel Ciobanesc carpatin fetita de 7 saptamaini.
Am aduso acasa dar chiorlaie in continu.
Cat timp trebuie sa se acomodeze si ce sa fac sa nu mai chiorlaie?
Dau Funda! Urgent va rog

6 răspunsuri:
| AtateaConditii a răspuns:

Du-te la un prieten unde are catei, fiind singura sigur ca e speriata. Vorbeste cu ea, plimb-o pe afara.

| raluk27 a răspuns:

Stai mai mult cu ea, tu sau alti membri ai familiei. Ii e urat singura si de asta happy

| gocops a răspuns:

Da-i mancare doar asta vrea

| GabiTanase a răspuns:

Pai in primul rand depinde de mediul in care o tii..ar fi bine sa fie undeva unde are spatiu de joaca, in felul acesta se va acomoda mai usor, dar si tu trebuie sa socializezi cu cainele..se va acomoda cu siguranta, stiu din proprie expierenta, cainii ciobanesti se acomodeaza mai greu deoarece gena lor a altfel fata de cainii de companie, mediul lor preferat e zina de deal munte printre oi si cioban de asta ii spune si ciobanesc, imagineaza ti un om care il iei din zona lui natala si il duci in Africa intr o zona izolata ii ia timp pentru a se acomoda asa si cainele.dar cu timpul va fi Ok

| maddyy112 a răspuns:

Trebuie sa iti petreci mai mult timp cu ea se simte singura, mai ale daca ai luat-o de la mama ei sad

| popoana a răspuns:

Strangel in brate si se calmeaza.