| InGeRaSsDeCaTyFeAa a întrebat:

Vreau sa-mi cumpar un catelusi din rasa Spitz-Pomeranian dar am inteles ca nu prea gasesti peste tot in tara. Eu stau in Resita C-S si vreau sa stiu daca puteti sa-mi spuneti daca cunoasteti voi vreo firma care aduce si aici. Si cam cum sunt preturile? Eu sunt dispusa sa platesc pana la 400 de euro credeti ca gasesc? Si daca ati avut un catelusi din rasa aceasta imi puteti spune cum se comporta? Stiti cam cum se comporta in cazul in care nu este dresat? Apropo doresc ca atunci cand il cumpar sa aiba cel mult 7-8 saptamani. Mersi anticipat.

Răspuns Câştigător
1 răspuns:
| mOBSCENE a răspuns:

Observ ca e de un an intrebarea, dar sper ca totusi sa te ajute raspunsul meu. Si eu vreau sa-mi cumpar un pomeranian si iti spun ca nu o sa gasesti pana in 400 de euro. Pretul lor depinde f mult de tara in care sunt crescuti. De ex, la noi in Romania e o rasa noua, personal stiu doar 2 canise de incredere de unde as lua unul ( www.impalakennel.ro/‎ si www.roberstar.wgz.ro/‎ ) iar un exemplar cu pedigree ajunge cam 1000-2000 de euro. Site-urile gen caini-de-vanzare etc., care cresc mai mult de 3-4 rase NU sunt de incredere, catelusii pot veni cu cate boli si sunt crescuti in conditii DEPLORABILE.