| Bloomi a întrebat:

Heii...As vrea sa va pun o intrebare de la ce varsta pot face baie la o pisica sau daca e bine sa fac baie unei pisici. Fundittaa!

Răspuns Câştigător
| MrBlue a răspuns:

Poti sa ii faci baie de cand se naste! Cu apa calduta, in camera sa fie destul de cald, 25 C° il usuci cu un prosop dupa care il faci cu uscatorul de par doar la cea mai mica viteza. Dupa care il pui la mamica lui...Cel mai indicat, poti sa ii faci baie la 2-3 luni, depinde de evolutia puiului. Nu e prea bine sa faci baie unei pisici, pentru ca se curata de mici spalandu-se cu labuta. Sunt niste animale foarte curate. Bafta cu baitza!

6 răspunsuri:
| Chαяtreux a răspuns:

Ii poti face baie si cand este mic, [dupa ce i-au dat ochii] insa nu ii baga apa in urechi, nu-l lasa afara dupa, sau in frig. big grin

| Reek54 a răspuns:

Fai dao-n moassa, de la 2 ani.

| paul55 a răspuns:

Salut pai este bine sa ii faci baie pentru ca va fi curata si nu va avea purici dar poti sa ii faci bani cand termina de supt lapte de la mama sa si

| MrAnonymus a răspuns:

Poti sa-i faci baie doar ca este cam greulaughing s-ar putea sa te zgarie rau si alte chestii.Nu are nimic daca ii faci baie, pisici no sa-i placalaughing

| cflorin11 a răspuns:

Da este bine. poti sa-i faci baie de la 3 ani

| Funditza88 a răspuns:

Ii poti face, la pisoiul meu i-am facut de la 2 luni jumatate.Nu are nimic daca ii intra apa in urechi, dar poate raci sau poate face iritatii. Pisoiul meu, Tomi, nu a patit nimic, iar fratele meumai mic i-a pulverizat apa in urechi, dar Tomi este maidanez, dar cei de rasa nu cred ca rezista.Baile nu pot fi facute iarna ca raceste la plamani.