| anonim_4396 a întrebat:

Heii TPU, am si eu o intrebare. am o catelusa shih-tzu de 1 an ai cateva luni si acum e la prima saptamana de la menstruatie nu mai stiu exact a cata zi. Vreau sa o dau la monta. Ce trebuie sa fac? Cand trebuie sa o dau? ce ar trebuie sa mai stiu despre asta! spuneti-mi tot ce stiti va dau funda!

1 răspuns:
| Kira22 a răspuns:

Salut! Pai trebuie dusa cand e in calduri dupa ciclu eu asa stiu si iti dau un sfat: sa o lasi pana la 2 ani ca se poate sa nu iasa prea bine puii, eu asa am patit cu cainele meu din a fatat 4 pui si 3 au murit mai bine las-o pana la 2 ani daca se poate chiar mai mult.